Sıkça

Sorulan Sorular

icerik.com hakkında merak ettikleriniz

Başta blog yazıları, ürün açıklamaları, kategori açıklamaları ve çeşitli tanıtım içerikleri olmak üzere birçok formatta, dilediğiniz kelime sayısında içerikler üretmemiz mümkün. Tüm ürünlerimizin detayları için Ürünler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazarlarımızın uzman olduğu ilgi alanları ise şunlar: Bilim & teknoloji, eğitim & kariyer, e-ticaret & dijital pazarlama, ekonomi & finans, sağlıklı yaşam, moda & güzellik, hobiler, kültür & sanat, sigorta & emeklilik, siyaset & gündem, spor, seyahat & yeme içme, kişisel gelişim, tasarım & mimarlık, yaşam.

Ekibimiz içerik üretimine, yayıncı olarak sizin panelimiz üzerinden sipariş vermenizle birlikte başlıyor.

Siparişinizle birlikte detaylandırmış olduğunuz içeriği yazarlarımız yazıyor, ardından editörlerimiz, akabinde ise Master editörlerimiz kontrol ediyor. Master editörlerimizin size ulaştırmış olduğu içeriği inceleyerek gerekli revizyonları vermenizle veya içeriği teslim alarak ekibimizi puanlamanızla da süreç sona eriyor.

Panelimiz üzerinden, üretmiş olduğumuz içerikleri .doc uzantılı olarak veya HTML formatında indirebilirsiniz.

icerik.com sizi içerik üretmek için ayrıca bir takım oluşturma ve onlara gerekli eğitimleri ve yönergeleri verme zahmetinden kurtararak hem zamandan hem de finansal kaynaklardan tasarruf etmenize yardım ediyor. Her ne türde, her ne konuda bir içeriğe ihtiyacınız olursa olsun, bu ihtiyacınızı karşılayabilecek SEO dostu ve orijinal içeriği üretecek insan kaynağını sağlamak bizim işimiz. Elinize geçen içeriğin kalitesinden ve arama motorlarında göstereceği üstün performanstan biz emin oluyoruz. Size ise isteklerinizi uzman kadromuza tarif edip, nitelikli içeriklerle markanızı yukarılara taşımak kalıyor.

Yazarlarımızın ve editörlerimizin ortaya koyduğu ürünlerin kalitesi bizim odak noktamız. Bu kaliteden emin olmak için sürecin en başından itibaren elimizi sıkı tutuyor ve sistemimize dahil ettiğimiz yazarları seçerken onları geçmiş deneyimleriyle ve örnek çalışmalarıyla değerlendiriyoruz.

Yazarlarımızın ürettiği içerikler editörlerimiz tarafında; editörlerimizin süreç üzerindeki rolü ve yetkinliği ise Master editörlerimiz tarafından inceleniyor ve icerik.com standartlarına uygun olduklarından emin olunuyor. En iyi yazar ve editörlerle çalışıyor, onlara da emeklerinin karşılığını verdiğimizden emin oluyoruz. Bunun dışında yazar ve editörlerimizi, ürettikleri içeriklere ve bu süreçteki disiplinli çalışma alışkanlıklarına göre puanlıyoruz. Puanlamamızda müşterilerimizin memnuniyeti oldukça önemli bir yer tutuyor.

Algoritmamız teslim tarihlerini büyük dikkatle takip etmek için tasarlandı. Teslim saatlerini geçiren içerik üreticilerimize o iş için hemen 0 puan veriyor, işi sipariş havuzumuza geri aktarıyor ve hızla tamamlanmasını teşvik etmek için yazar komisyonunu arttırıyoruz. Düzenli olarak teslim tarihine hassasiyet göstermeyen içerik yazarlarıyla ise yollarımızı ayırıyoruz.

Özgün içerik üretmek en büyük hassasiyetimiz. Yazarlarımızın ürettiği tüm içerikler, hem kendi intihal analizi aracımız hem Copyscape üzerinden analiz ediyoruz. Yazarları puanlayan algoritmamız da, bu araçlar ile ölçtüğümüz benzerlik oranları az çıkan yazarları ödüllendirecek şekilde tasarlandı.

Puanlama sistemimiz, içerik yazar ve editörlerimizin nasıl işler çıkarttıklarını düzenli ve şeffaf olarak takip etmek ve performanslarını ölçmek için tasarlandı. Puanlar yazarlarımızın seviyelerine etki ederek onları tek seferde kaliteli içerik ürettiklerinde ödüllendirirken; teslim tarihi kaçırdıkları, çok fazla revizyon aldıkları, işi yarım bıraktıkları ve intihal yaptıkları zaman da cezalandırıyor. Puanı belli bir seviyenin altına düşen yazarlarımızla yollarımızı ayırıyoruz.

Sipariş ettiğiniz içerik size ulaştıktan sonra bize bir puan vermenizi istiyoruz çünkü sizin memnuniyetiniz her şeyden önce geliyor! Verdiğiniz puanla yazar ve editörlerimizin performanslarını ölçüyoruz. Puanlama sistemimiz, icerik.com aracılığıyla üretilen içeriklerin kalitesinden, özgünlüğünden ve dakikliğinden emin olmamızı sağlayan en önemli aracımız.

icerik.com olarak en büyük iddialarımızdan biri SEO dostu içerik üretmek. Arkamızda Zeo’nun SEO uzmanlığı var. Ayrıca algoritmamızla hiçbir içeriğin, içerisinde belirlenmiş anahtar kelimeler olmadan editörlere ulaşmadığından emin oluyoruz.

Yazarlarımızın yetenekleri icerik.com olarak en büyük gücümüz. SEO konusunda eğitimli, konusunun uzmanı yazarları bünyemize katmak önceliğimiz. Yazarlarımızı sisteme dahil ederken onları yakından tanıyor, CV’lerini ve örnek içeriklerini inceliyoruz. Sisteme dahil olduktan sonra da yazar ve editörlerimizi düzenli olarak puanlıyor, yaptıkları işin kalitesinden, intihal yapmadıklarından ve zaman konusunda gösterdikleri disiplinden emin oluyoruz.

Yazarlarımızı ekibimize dahil ederken onları, örnek içerikler üzerinden bir değerlendirme sürecinden geçiriyor ve önceki deneyimlerini ve içeriklerini inceliyoruz. Özenli çalışmaları bizim için çok kıymetli olan editörlerimiz ise bu yazarlar arasından en yüksek puana sahip olanların içinden zorlu değerlendirmelerimizi başarıyla tamamlayanlar oluyor.

Üretilen içerikte bir sorun tespit etmeniz ya da çeşitli değişiklikler yapılmasını istemeniz halinde, editörümüze revizyon verebilirsiniz. Revizyonlar tamamen içeriğin üretim ücretine dahildir.

Sipariş esnasında belirtmiş olduğunuz yazarlık seviyesi; hangi grupta (deneyimli, kıdemli, spesiyalist) yer alan yazarlarımızla çalışacağımızı belirliyor. Üretilmesini istediğiniz içeriğin konusuna göre, o konuyu ilgi alanı olarak belirlemiş, bu konuda belirli bir bilgi birikimi olan yazarlarımızın detayları inceleyerek üstlenmeleri için içerik havuzumuza yönlendiriyoruz.

Öncelikle icerik.com’a kayıt olarak bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Sonrasında hemen panelimize giriş yaparak sipariş talebinizi oluşturabilirsiniz. Burada karşınıza çıkacak içerik türü, ortalama uzunluk beklentiniz, içeriğin hangi ilgi alanına girdiği gibi bilgileri doldurarak ve bize olabildiğince detaylı bir yönerge vererek içeriğinizi en uygun yazarlarla buluşturmamıza yardımcı olacaksınız. Siparişinizi tamamlamak için en son adım ise ödeme işlemini gerçekleştirmek. Ödeme tamamlandığında siparişiniz içerik havuzumuza düşüyor ve önce yazarlarımız tarafından üretilip, sonrasında editörlerimiz tarafından kontrol ediliyor. İçeriğiniz tamamlandığında ise size mail yoluyla ulaşıp içeriği teslim almanızı ve ekibimizin çıkarttığı işi puanlamanızı istiyoruz. Dilerseniz bu aşamada içeriğe revizyon da verebilirsiniz.

Sipariş verdiğinizde sizden minimum-maksimum kelime sayısı, anahtar kelimeler, içeriğin hangi ilgi alanına girdiği, uzman mı yoksa deneyimli bir yazarın mı yazmasını istediğiniz, görsel kullanılıp kullanılmayacağı gibi belli başlı bilgileri doldurmanızı rica edeceğiz. Serbest bıraktığımız açıklama kısmında yazarlarımızın işine yarayacak ne kadar bilgi verirseniz, hayalindeki içeriği üretme ihtimalimiz o kadar yüksek olur. Bu noktada bizimle paylaşmanızın faydalı olacağı bazı bilgiler:

  • Mevcutsa içeriğin yayınlanacağı URL,

  • İçeriğin benzemesini istediğiniz bir başka örnek içerik,

  • Ürün tanımı benzeri bir içerik ise, tanımlanacak ürüne dair detayları bulabileceğimiz belge veya linkler,

  • Yazıda mutlaka geçmesini istediğiniz maddeler,

  • Yazıda bulunması zorunlu ara başlıklar,

  • Spesifik bir isteğiniz varsa paragrafların konuları ve tahmini uzunlukları,

  • İçeriğin formatına dair belirli bir isteğiniz varsa bunun belirtilmesi,

  • Kullanılmamasını istediğiniz belirli ifadeler/kalıplar varsa bunlar.

Bize sağladığınız detaylar kadar etkili olabileceğimizi lütfen unutmayın. Detaylı bir yönerge, üretilen içeriğin kalitesini arttıracaktır.

İçeriğinizi, telif hakkı problemi olmaksızın kullanabileceğiniz görsellerle birlikte sipariş edebilirsiniz. Bunun için panelimizde içeriğinizin detaylarını girerken “İçerikte görsel kullanılsın” seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır. Görsel kullanımı ek ücrete tabidir.

Vermiş olduğunuz içerik siparişini iptal etmek istiyorsanız, bunu yazarlarımızdan biri verdiğiniz iş üzerinde çalışmaya başlamadan önce gerçekleştirmeniz gerekmekte. Eğer verdiğiniz siparişi iptal ederseniz para iadesi yapamıyoruz, ancak ödemiş olduğunuz miktarı bakiye olarak kaydediyor ve sonraki siparişleriniz için kullanmanızı sağlıyoruz.

Ödemeyi kredi kartınız üzerinden yapabileceğiniz gibi, yüksek meblağlı siparişleriniz için havale de kabul ediyoruz. Havale ettiğiniz miktarı bakiyenize işliyoruz, böylelikle sistem üzerinden kolaylıkla sipariş verebiliyorsunuz.

Ürünlerimizin fiyatları, ortalama kelime sayısı ve ihtiyaç duyulan uzmanlık seviyesine göre belirlenmiştir. İçerikte görsel kullanılması gibi diğer kriterler içeriğin fiyatını değiştirebilir.

Tüm içeriklerimiz için, üretim sürecine başlanmadan önce ücreti ödemiş olmanızı bekliyoruz. Siz hayallerinizdeki içeriği bize detaylandırdıktan sonra sizi ödeme penceresine yönlendiriyor olacağız. Ödemenizin hemen ardından da projenizde yer alan tüm içerikler, içerik havuzuna aktarılacaktır.

Mevcut revize hakkı sayınız doğrultusunda içerik üzerinde yapılmasını rica ettiğiniz revizyonlar için ek ücret almıyoruz. Editörlerimiz geri bildirimin çerçevesinde çeşitli düzenlemeler yapıp, onaylamanız için içeriği size geri yolluyor.

Yazarlık başvurusu yapmak için öncelikle icerik.com paneline kayıt olman gerekiyor. Panele kayıt olup profilini tamamladıktan sonra, kısa bir testi cevaplamanı ve seçeceğin dilde, ilgi alanların doğrultusunda örnek bir içerik hazırlamanı rica ediyoruz. Bunun nedeni, tüm adayları adil ve titiz bir şekilde değerlendirmek istememiz.

Uzman editörlerimiz özenle yürüttükleri değerlendirme sürecini tamamladıktan sonra seni sonuçtan haberdar ediyoruz. Başlangıç puanın da bu değerlendirme sırasında belirleniyor.

Yazarlarımızın her seferinde ellerinden gelenin en iyisini yaparak orijinal ve kaliteli içerikler üretmeleri bizim için çok önemli. Özgünlüğün yanı sıra, okuyucuların doğru bir şekilde bilgilendirilmesi de gerektiği için yazarlarımızın iyi araştırma becerisine sahip olmaları da büyük bir avantaj. İçerik üretimi konusunda kazanılan deneyimler de göz önünde bulundurduğumuz unsurlardan biri.

Değerlendirmemizde etkili olan diğer kriterlerler ise şu şekilde:

• Yazım ve dil bilgisi kurallarına hakimiyet

• Anlam bütünlüğü

• Detaylı ve açık anlatım

• İfade zenginliği

• Yönergeye uygunluk

• Profesyonel yaklaşım

Bu kriterler bizim için çok önemli olduğundan başvurunu tamamlamadan önce hazırladığın içeriği baştan sona dikkatle okumanı ve yazım kontrolü yapmanı tavsiye ederiz.

Kalite standartlarımızı korumak adına deneyimli yazarlarla çalışmayı tercih ediyoruz. Ancak deneyimli olmamana rağmen değerlendirme sürecinde harika bir örnek içerik ürettiysen, eğitimlerle ve sana özel hazırlayacağımız geri bildirimlerle kısa sürede kendini geliştirmene destek oluyoruz.

Tüm adayları adil ve doğru bir şekilde değerlendirdiğimizden emin olmak için titiz bir şekilde çalışıyoruz. Genelde değerlendirme sürecini bir hafta içinde tamamlasak da başvuruların yoğun olduğu dönemlerde bu süre iki haftaya çıkabiliyor.

İçeriklerin kalitesi bizim için son derece önemli olduğundan üretilen her içeriği özel olarak geliştirdiğimiz algoritmayı kullanarak puanlıyoruz. Bu puanlamada içeriğin vaktinde teslim edilmesi ve yayıncıların memnuniyeti de büyük rol oynuyor.

Üstlendikleri içerikleri vaktinde teslim etmeyen yazarlar 0 puan alırken, hazırladığı içeriklerle yayıncıların takdirini kazanan yazarlar yüksek puanlar alarak seviye atlıyorlar.

Teslim tarihleri üretilecek içerik türüne göre değişiklik gösteriyor. Uzun blog içeriği gibi ortalama 1000 kelimelik bir içerik için teslim süresi daha uzunken, ortalama 500 kelimelik veya daha kısa içeriklerde teslim süresi genelde 24 saat oluyor. Teslim süreleri yazar olarak içeriği üstlendiğin an başlıyor.

İçeriği teslim etmek için ne kadar süren kaldığını her zaman panelde görebileceğini ve üstlendiğin içeriği vaktinde teslim etmezsen o içerik için 0 puan alacağını da hatırlatalım.

Üstlendiğin içeriği vaktinde teslim edeceğin konusunda sana güveniyor ve projenin teslim tarihlerini bu doğrultuda belirliyoruz. Teslim süresi henüz dolmamışsa üstlendiğin içeriği iptal edebilirsin ancak zaman kaybı yaşayacağımız için o içerikten 0 puan alırsın. Vaktinde teslim edip edemeyeceğinden emin olmadığın içerikleri üstlenmemeni tavsiye ederiz.

Bu durumda o içerikten 0 puan alırsın ve içerik, içerik havuzuna geri düşer ancak sen aynı içeriği yeniden üstlenemezsin. Yazar puanı önemli olduğundan vaktinde teslim edip edemeyeceğinden emin olmadığın içerikleri üstlenmemeni tavsiye ederiz.

Projeler çeşitlilik gösterdiğinden net bir birim ücret vermemiz zor olsa da ortalama 500 kelimelik Türkçe bir içerik için 60 TL, İngilizce bir içerik içinse 100 TL’ye kadar ödeme yapabiliyoruz. Panelde bir içeriği üstlenmeden önce, o içeriği başarıyla tamamladığında ne kadar kazanacağını görebileceğini ve yayıncıdan onay gelene kadar kazancının bakiyene yansımayacağını da hatırlatalım.

Kazancın 250 TL’ye ulaştığında, kazancını ayın ilk iş gününde panelde kayıtlı olan banka hesabına yatırıyoruz. Herhangi bir nedenden aramızdan ayrılmaya karar verirsen veya yazar puanın 60’ın altına düştüğü için yollarımızı ayırmak zorunda kalırsak da seni mağdur etmemek ve o güne kadarki emeklerin için teşekkür etmek adına kazancın 200 TL’nin altında bile olsa mevcut bakiyeni ay başında hesabına yatırıyoruz.

Evet. Deneyimli, Kıdemli ve Spesiyalist olmak üzere üç yazar seviyemiz var ve seviye atladıkça kazancın da artacak.

Seviye atlamak için belirli kriterleri karşılaman gerekiyor. Bu kriterleri ve kriterleri karşılayıp karşılamadığını panel hesabındaki Yazarlık sekmesinde yer alan Mülakat başlığı altında görebilirsin. Kriterleri karşılıyorsan seviye atlamak için mülakat başlatman yeterli.

İçeriklerin özgün olması son derece önemli olduğundan intihali önlemek için üçüncü parti bir yazılım kullanarak hazırlanan tüm içerikleri taratıyor ve bir özgünlük raporu çıkarıyoruz. Rapordaki benzerlik yüzdesi de algoritmamızın sana verdiği notu etkiliyor. Benzerlik %5 ve üzerindeyse o içerikten 0 puan alıyorsun ve senden içeriği düzenlemeni istiyoruz.

Ancak benzerlik %11 ve üzerindeyse, hem 0 puan alıyor hem de birkaç günlüğüne panele giremiyorsun. İlk kez intihal cezası aldıysan 7, ikinci veya üçüncü kez bu cezayı aldıysan da 30 gün panele erişemiyorsun. Bu durum dördüncü kez tekrarlanırsa, yollarımızı ayırmak zorunda kalıyoruz.

İçerik üreticiliğinde doğru bilgi vermek adına araştırma yapmak gerçekten çok önemli bir unsur. Ancak içeriği hazırlarken kullandığın kaynaklardan intihal yapmaman da bir o kadar önemli. Araştırma yaparken birden fazla kaynaktan yararlanır ve bu kaynaklardan edindiğin bilgileri derleyip kendi cümlelerinde ifade edersen intihal sorunuyla karşılaşmazsın.

Evet ancak aynı anda farklı içerikler üzerinde çalışmak ortaya çıkan işlerin kalitesini düşürebileceğinden, tek seferde üstlenebileceğin içeriklerin sayısı sınırlı.

İçerik havuzumuza farklı sektörlerden çok çeşitli konularda içerik talepleri düşüyor. Ağırlıklı olarak içerik ürettiğimiz konulardan bazıları şu şekilde: Bilim ve teknoloji, eğitim, kariyer, e-ticaret, dijital pazarlama, ekonomi, sağlıklı yaşam, moda ve güzellik, hobiler, kültür ve sanat, sigorta, emeklilik, siyaset, spor, seyahat, yeme-içme, kişisel gelişim, tasarım ve mimarlık.

icerik.com blog içerikleri, liste içerikleri, e-ticaret içerikleri, ürün ve kategori içerikleri, e-kitap içeriklerinin yanı sıra Twitter, Facebook, LinkedIn gibi sosyal medya içerikleri, basın bültenleri, e-posta içerikleri, meta açıklamaları ve AdWords içerikleri ile yayıncılara destek veriyor.

Sen de ilgini çeken türlerde içerik üreterek markaların gücüne güç katabilirsin. İçerik türleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istersen Ürünler sayfamıza göz atmanı tavsiye ederiz.

Evet, içerik havuzunda içerik taleplerinin konularını ve türlerini görebilir, içerikleri üstlenmek isteyip istemediğine karar verebilirsin.

Hazırladığın içerikte geliştirilmesi gereken yerler varsa yayıncılar veya editörler sana bir not iletiyor ve üzerinde durman gereken noktaları vurguluyorlar. Bu durumda, içeriği geliştirebilmen için sana yeniden süre veriyor ve bu süre sonuna kadar içeriği revize etmeni bekliyoruz. Yayıncıdan onay gelene kadar içeriği başarıyla tamamlamış sayılmayacağını hatırlatalım.

icerik.com’da SEO dostu özgün içerikler ürettiğimizden yazarlarımıza temel SEO eğitimi veriyor, hazırladığımız geri bildirimlerle yazarlarımızın kendilerini geliştirmelerine destek oluyoruz.

Yazarlarımızın ve editörlerimizin ortaya koyduğu ürünlerin kalitesi bizim odak noktamız. Bu kaliteden emin olmak için sürecin en başından itibaren elimizi sıkı tutuyor ve sistemimize dahil ettiğimiz yazarları seçerken onları geçmiş deneyimleriyle ve örnek çalışmalarıyla değerlendiriyoruz.

Yazarlarımızın ürettiği içerikler editörlerimiz tarafından; editörlerimizin süreç üzerindeki rolü ve yetkinliği ise Master editörlerimiz tarafından inceleniyor ve icerik.com standartlarına uygun olduklarından emin olunuyor. En iyi yazar ve editörlerle çalışıyor, onlara da emeklerinin karşılığını verdiğimizden emin oluyoruz. Bunun dışında yazar ve editörlerimizi, ürettikleri içeriklere ve bu süreçteki disiplinli çalışma alışkanlıklarına göre puanlıyoruz. Puanlamamızda müşterilerimizin memnuniyeti oldukça önemli bir yer tutuyor.

Hemen iletişime geç!

En iyi içerik pazarlaması platformu deneyimi

Dijital kimliğinizi profesyonel içeriklerle güçlendirin.Hemen Başlayın.Dijital kimliğinizi profesyonel içeriklerle güçlendirin.Hemen Başlayın.