Sıkça Sorulan Sorular

icerik.com hakkında merak ettikleriniz

Üretilen içeriğin kalitesini nasıl sağlıyorsunuz?

Yazarlarımızın ve editörlerimizin ortaya koyduğu ürünlerin kalitesi bizim odak noktamız. Bu kaliteden emin olmak için sürecin en başından itibaren elimizi sıkı tutuyor ve sistemimize dahil ettiğimiz yazarları seçerken onları geçmiş deneyimleriyle ve örnek çalışmalarıyla değerlendiriyoruz.

Yazarlarımızın ürettiği içerikler editörlerimiz tarafından; editörlerimizin süreç üzerindeki rolü ve yetkinliği ise Master editörlerimiz tarafından inceleniyor ve icerik.com standartlarına uygun olduklarından emin olunuyor. En iyi yazar ve editörlerle çalışıyor, onlara da emeklerinin karşılığını verdiğimizden emin oluyoruz. Bunun dışında yazar ve editörlerimizi, ürettikleri içeriklere ve bu süreçteki disiplinli çalışma alışkanlıklarına göre puanlıyoruz. Puanlamamızda müşterilerimizin memnuniyeti oldukça önemli bir yer tutuyor.

icerik.com’un bana faydası nedir?

icerik.com sizi içerik üretmek için ayrıca bir takım oluşturma ve onlara gerekli eğitimleri ve yönergeleri verme zahmetinden kurtararak hem zamandan hem de finansal kaynaklardan tasarruf etmenize yardım ediyor. Her ne türde, her ne konuda bir içeriğe ihtiyacınız olursa olsun, bu ihtiyacınızı karşılayabilecek SEO dostu ve orijinal içeriği üretecek insan kaynağını sağlamak bizim işimiz. Elinize geçen içeriğin kalitesinden ve arama motorlarında göstereceği üstün performanstan biz emin oluyoruz. Size ise isteklerinizi uzman kadromuza tarif edip, nitelikli içeriklerle markanızı yukarılara taşımak kalıyor.

İçerik üretim aşamaları nelerdir?

Ekibimiz içerik üretimine, yayıncı olarak sizin panelimiz üzerinden sipariş vermenizle birlikte başlıyor.

Siparişinizle birlikte detaylandırmış olduğunuz içeriği yazarlarımız yazıyor, ardından editörlerimiz, akabinde ise Master editörlerimiz kontrol ediyor. Master editörlerimizin size ulaştırmış olduğu içeriği inceleyerek gerekli revizyonları vermenizle veya içeriği teslim alarak ekibimizi puanlamanızla da süreç sona eriyor.

Detaylı bilgiye Nasıl Çalışır? sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Hangi formatlarda içerik talep edebilirim?

Size hem yazılı içerik, hem de tanıtım içerikleri sağlayabiliriz. İhtiyacınız ister bir blog postu, ister bir e-kitap, ister basın bülteni olsun; icerik.com yazarları istediğiniz niteliklerde SEO dostu içeriği üretiyor. Bunlar arasında blog içerikleri, liste içerikleri, e-Ticaret içerikleri, liste içeriği, ürün ve kategori içerikleri, e-kitap içerikleri; Twitter, Facebook, LinkedIn gibi sosyal medya içerikleri, basın bültenleri, e-mail içerikleri, meta açıklamaları ve AdWords içerikleri yer alıyor. Ürettiklerimizi daha yakında tanımak için Ürünler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Hangi ilgi alanlarında içerik sağlıyorsunuz?

icerik.com bünyesinde birçok sektör ve ilgi alanında sipariş alıyoruz. Detayları öğrenmek istiyorsanız, işte içerik sağladığımız konular: Bilim - teknoloji, eğitim - kariyer, e-ticaret - dijital pazarlama, ekonomi - finans, sağlıklı yaşam, moda - güzellik, hobiler, kültür - sanat, sigorta - emeklilik, siyaset - gündem, spor, seyahat - yeme içme, kişisel gelişim, tasarım - mimarlık, yaşam.

Yazarlarınızın konunun uzmanı olduklarından nasıl emin oluyorsunuz?

Yazarlarımızın yetenekleri icerik.com olarak en büyük gücümüz. SEO konusunda eğitimli, konusunun uzmanı yazarları bünyemize katmak önceliğimiz. Yazarlarımızı sisteme dahil ederken onları yakından tanıyor, CV’lerini ve örnek içeriklerini inceliyoruz. Başvuru sürecinin devamında sonra ise yazarlardan ilgi alanlarını belirlemelerini istiyor, bu alanlardaki performanslarını yakından takip ediyoruz.

Sisteme dahil olduktan sonra da yazarlarımızı düzenli olarak puanlıyor, yaptıkları işin kalitesinden, intihal yapmadıklarından ve zaman konusunda gösterdikleri disiplinden emin oluyoruz.

İçerik sipariş etmek için izlemem gereken adımlar neler?

Öncelikle icerik.com’a kayıt olarak bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Sonrasında hemen panelimize giriş yaparak sipariş talebinizi oluşturabilirsiniz. Burada karşınıza çıkacak içerik türü, ortalama uzunluk beklentiniz, içeriğin hangi ilgi alanına girdiği gibi bilgileri doldurarak ve bize olabildiğince detaylı bir yönerge vererek içeriğinizi en uygun yazarlarla buluşturmamıza yardımcı olacaksınız.

Siparişinizi tamamlamak için en son adım ise ödeme işlemini gerçekleştirmek. Ödeme tamamlandığında siparişiniz içerik havuzumuza düşüyor ve önce yazarlarımız tarafından üretilip, sonrasında editörlerimiz tarafından kontrol ediliyor. İçeriğiniz tamamlandığında ise size mail yoluyla ulaşıp içeriği teslim almanızı ve ekibimizin çıkarttığı işi puanlamanızı istiyoruz. Dilerseniz bu aşamada içeriğe revizyon da verebilirsiniz.

Ücretlendirmeyi neye göre belirliyorsunuz?

icerik.com bünyesinde bulunan ürünlerin fiyatlandırmaları, ortalama kelime sayısı ve ihtiyaç duyulan uzmanlık seviyesine göre belirlenmiştir.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Ödemeyi internet üzerinden yapabileceğiniz gibi, yüksek meblağlı siparişleriniz için havale de kabul ediyoruz. Havale ettiğiniz miktarı bakiyene işliyoruz, böylelikle sistem üzerinden kolaylıkla sipariş verebiliyorsunuz.

Ödemeyi peşin mi, yoksa içerik bana ulaştıktan sonra mı yapmalıyım?

Sipariş verdiğiniz içeriğin ücretini, sipariş işleminin sonunda talep ediyoruz. Siz hayallerinizdeki içeriği bize detaylandırdıktan sonra sizi ödeme penceresine yönlendiriyor olacağız. Ödemenizin hemen ardından da projenizde yer alan tüm içerikler, içerik havuzuna aktarılacaktır.

Neden üretilen içeriği puanlamam gerekiyor?

Sipariş ettiğiniz içerik size ulaştıktan sonra bize bir puan vermenizi istiyoruz çünkü sizin memnuniyetiniz her şeyden önce geliyor! Verdiğiniz puanı, size içerik oluşturan yazar ve editörü puanladığımız algoritmamız içinde kullanıyoruz. Puanlama sistemimiz, icerik.com aracılığıyla üretilen içeriklerin kalitesinden, özgünlüğünden ve dakikliğinden emin olmamızı sağlayan en önemli aracımız.

Üretilen içeriği beğenmemem halinde ne oluyor?

Siz ne kadar memnunsanız biz de o kadar mutluyuz! Eğer elinize ulaşan içerikte ufak revizyonlar yapılmasını istiyorsanız, size bu değişiklikleri rica etmeniz için imkan sunuyoruz. Verdiğiniz geri bildirim çerçevesinde editör içeriği tekrar ele alıyor ve biz de sizin içinize sinen bir ürün ortaya çıkarmanın gururunu yaşıyoruz.

İçeriğin revize edilmesini istersem fazladan ücret ödemem gerekiyor mu?

İçerik üzerinde yapılmasını rica ettiğiniz revizyonlar için ek ücret almıyoruz. Editörlerimiz geri bildirimin çerçevesinde içerikte düzenlemeler yapıp, onaylamanız için içeriği size geri yolluyor.

Verdiğim içerik siparişini iptal edebilir miyim?

Verdiğiniz içerik siparişini iptal etmeniz mümkün, ancak bunu, yazarlarımızdan biri verdiğiniz iş üzerinde çalışmaya başlamadan önce yapmanızı bekliyoruz. Eğer verdiğiniz siparişi iptal ederseniz para iadesi yapmıyoruz, ancak ödemiş olduğunuz miktarı bakiye olarak kaydediyor ve sonraki siparişleriniz için kullanmanızı sağlıyoruz.

İstediğim içeriği üretmeniz ne kadar zaman alacak?

Sipariş verdiğiniz içeriği üretme zamanımız ürünün formatına ve ne kadar revizyona ihtiyaç duyulduğuna göre değişebilir. Bunu otomatik olarak hesaplayacak ve içeriğiniz oluşturulmak üzere bir yazar tarafından kabul edildiği an sizlere bildireceğiz.

İçerik sipariş ederken size nasıl bilgiler ve yönergeler sunmam gerek?

Sizin için üreteceğimiz içeriğin kalitesi söz konusuysa, bize sağladığınız detay kadar etkili olabileceğimizi unutmayın! Sipariş verdiğinizde sizden minimum-maksimum kelime sayısı, anahtar kelimeler, içeriğin hangi ilgi alanına girdiği, uzman mı yoksa deneyimli bir yazarın mı yazmasını istediğiniz, görsel kullanılıp kullanılmayacağı, hangi nitelikte bir dil kullanılmasını istediğiniz gibi belli başlı bilgileri doldurmanızı rica edeceğiz. Serbest bıraktığımız açıklama kısmında yazarlarımızın işine yarayacak ne kadar bilgi verirseniz, hayalindeki içeriği üretme ihtimalimiz o kadar yüksek olur.

Üretilen içeriğin SEO dostu olmasını nasıl sağlıyorsunuz?

icerik.com ailesinin en büyük iddiası SEO dostu içerik üretmek! Arkamızda Zeo’nun SEO uzmanlığı var. Yazarlarımızın gerekli SEO becerilerini kazanmaları için eğitimlerden geçmelerini sağlıyoruz.

Üretilen içeriğin özgünlüğünden emin olabilir miyim? Üretilen içeriklerde intihal olmadığından nasıl emin oluyorsunuz?

Özgün olmayan içeriğe asla mahal vermiyoruz! Yazarlarımızın ürettiği her türlü içerik, Copyscape ile intihalsizliğinden emin olunmadığı hâlde elinize ulaşmıyor. Yazarları puanlayan algoritmamız da, Copyscape ile ölçtüğümüz benzerlik oranları az çıkan yazarları ödüllendirecek şekilde tasarlandı.

Yazılı içeriğin yanında görsel kullanılmasını da isteyebilir miyim?

Sipariş verirken, içeriğin içinde görsel kullanımı isteyip istemediğinizi işaretleyebilirsiniz. Kaç tane, ne nitelikte görsel istediğini bize sipariş verirken açıklama kısmında detaylandırmanızı isteyeceğiz.

Sipariş verdiğim içeriğin hangi yazar tarafından üretileceğini nasıl belirliyorsunuz?

Sipariş esnasında belirtmiş olduğunuz yazarlık seviyesi; hangi grupta (deneyimli, uzman, master) yer alan yazarlarımızla çalışacağımızı belirliyor. Üretilmesini istediğiniz içeriğin konusuna göre, o konuyu ilgi alanı olarak belirlemiş, bu konuda belirli bir bilgi birikimi olan yazarlarımızın detayları inceleyerek üstlenmeleri için İçerik Havuzumuza yönlendiriyoruz.

Yazar statüleri (deneyimli, uzman, master) arasındaki farklar nelerdir?

Yazarlık statüleri arasındaki fark, yazarlarımızın bu zamana kadar çıkarttıkları işlerle kazanmış oldukları puanlarla belirleniyor.

Deneyimli yazarlarımız, yazar puanı 70 ile 85 arasında olan yazar grubumuz iken; yazar puanı 85’in üzerinde olan yazarlarımızı uzman yazar olarak konumlandırıyoruz. Uzman yazarlar, hem deneyimli hem uzman içerik tipi için deneyimli yazarlarımıza oranla daha fazla kazanç sağlıyorlar.

Geçtiğimiz 2 ay içinde minimum 20 içerik üretme hızını koruyan ve ürettiği içerikler için yayıncılardan olumlu geri bildirim alan uzman yazarlarımızı ise Master yazar olarak adlandırıyoruz. Master yazarlarımız; deneyimli ve uzman içeriklerinin yanı sıra Premium içeriklerde de çalışma hakkına sahip oluyor. Bu yazar grubu, icerik.com Master editörleri tarafından belirleniyor.

Teslim tarihleri hakkında disiplini nasıl sağlıyorsunuz?

Teslim tarihleri en büyük hassasiyetimiz. Yazar ve editörlerimizi puanlayan algoritmamız da bu hassasiyeti yansıtacak şekilde tasarlandı. Teslim saatlerini geçiren içerik üreticilerimize o iş için hemen 0 puan veriyor, işi sipariş havuzumuza geri aktarıyor ve hızla tamamlanmasını teşvik etmek için yazar komisyonunu arttırıyoruz. Düzenli olarak teslim tarihine hassasiyet göstermeyen içerik üreticileriyle çalışmıyoruz.

Sipariş etmem gereken içerik sayısı için belirli kotalarınız var mı?

Ürünlerimizin büyük kısmında istediğiniz adette sipariş verebilirsiniz. Ancak Twitter, Facebook, LinkedIn ve AdWords içerikleri minimum beşer tane; meta içerikleri ise minimum 20 tane olacak şekilde sipariş vermenizi rica ediyoruz.

icerik.com’u kullanmak ne kadar kolay?

icerik.com arayüzünü işinizi kolaylaştırmak için tasarladık! icerik.com’a üye olduktan sonra sipariş vermeniz, siparişlerinizi takip edip istediğiniz revizyonları belirtmeniz bu pratik arayüz üzerinden kolaylıkla yapabilecekleriniz arasında. Sipariş verme sürecinin ufak detaylarını merak ediyorsanız Nasıl Çalışır? sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sipariş ettiğim içerikler bana hangi formatlarda iletiliyor?

Yazarlarımızın ürettiği içerikleri ister HTML formatında, isteseniz de DOCX formatında indirebilirsiniz.

Sorunlarım olduğunda canlı destek alabiliyor muyum?

Soru ve sorunlarınız için hep sizinleyiz. Size sitemiz üzerinden online canlı destek sağlıyor olacağız.

İçerik üreticilerinizin performansını nasıl ölçüyorsunuz?

Puanlama algoritmamız, içerik yazar ve editörlerimizin nasıl işler çıkarttıklarını düzenli ve şeffaf olarak takip etmek ve performanslarını ölçmek için tasarlandı. Puanlar yazarlarımızın seviyelerine etki ederek onları tek seferde kaliteli içerik ürettiklerinde ödüllendirirken; teslim tarihi kaçırdıkları, çok fazla revizyon aldıkları, işi yarım bıraktıkları ve intihal yaptıkları zaman da cezalandırıyor.

Yazarlarımızın puanlanmasında; içerikleri kontrol eden editörlerimizin, icerik.com Operasyon ekibinde görev alan Master editörlerimizin, içerikleri teslim alan yayıncılarımızın ve algoritmanın değerlendirmeleri baz alınıyor.

Editörlerimizin puanlamasında ise; Master editörlerimizin, içerikleri teslim alan yayıncılarımızın ve yine algoritmanın değerlendirmeleri baz alınıyor.

icerik.com’u başka kimler kullanıyor?

icerik.com aracılığı ile kaliteli içeriklere ulaşan markalara ana sayfamızdan ulaşabilirsiniz.