Sıkça Sorulan Sorular

icerik.com hakkında merak ettikleriniz

Üretilen içeriğin kalitesini nasıl sağlıyorsunuz?

Yazarlarımızın ve editörlerimizin ortaya koyduğu ürünlerin kalitesi bizim odak noktamız. Bu kaliteden emin olmak için sürecin en başından itibaren elimizi sıkı tutuyor ve sistemimize dahil ettiğimiz yazarları seçerken onları geçmiş deneyimleriyle ve örnek çalışmalarıyla değerlendiriyoruz. Yazarlarımızın ürettiği içerikler ise editörlerimiz tarafından inceleniyor, icerik.com standartlarına uygun olduklarından emin olunuyor. Yazarlarımıza SEO başta olmak üzere, kaliteli işler çıkartmaları için ustalaşmaları gereken konularda eğitimler veriyoruz. En iyi yazar ve editörlerle çalışıyor, onlara da emeklerinin karşılığını verdiğimizden emin oluyoruz. Bunun dışında yazar ve editörlerimizi, ürettikleri içeriklere ve bu süreçteki disiplinli çalışma alışkanlıklarına göre puanlıyoruz. Puanlamamızda müşterilerimizin memnuniyeti önemli yer tutuyor.

icerik.com’un bana faydası nedir?

icerik.com sizi içerik üretmek için ayrıca bir takım oluşturma ve onlara gerekli eğitimleri ve yönergeleri verme zahmetinden kurtararak hem zamandan, hem de finansal kaynaklardan tasarruf etmenize yardım ediyor. Her ne türde, her ne konuda bir içeriğe ihtiyacınız olursa olsun, bu ihtiyacınızı karşılayabilecek SEO dostu ve orijinal içeriği üretecek insan kaynağını sağlamak bizim işimiz. Elinize geçen içeriğin kalitesinden ve arama motorlarında göstereceği üstün performanstan biz emin oluyoruz. Size ise isteklerinizi uzman kadromuza tarif edip, nitelikli içeriklerle markanızı yukarılara taşımak kalıyor.

İçerik üretim aşamaları nelerdir?

icerik.com’un izlediği dört ana üretim aşaması var. Siz içerik talebini oluşturun, yazarlarımız içeriği hazırlasın, editörlerimiz içeriğin kalitesinden emin olsun, siz içeriğinizi onaylayın ve ekibimizi puanlayın. İşte bu kadar basit! Tüm detayları öğrenmek için Nasıl Çalışır? sayfamızı ziyaret edin.

Hangi formatlarda içerik talep edebilirim?

Size hem yazılı içerik, hem de tanıtım içerikleri sağlayabiliriz. İhtiyacınız ister bir blog postu, ister bir e-kitap, ister basın bülteni olsun; icerik.com yazarları istediğiniz niteliklerde SEO dostu içeriği üretiyor. Bunlar arasında blog içerikleri, liste içerikleri, e-Ticaret içerikleri, liste içeriği, ürün ve kategori içerikleri, e-kitap içerikleri; Twitter, Facebook, LinkedIn gibi sosyal medya içerikleri, basın bültenleri, e-mail içerikleri, meta açıklamaları ve AdWords içerikleri yer alıyor. Ürettiklerimizi daha yakında tanımak için Ürünler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Hangi ilgi alanlarında içerik sağlıyorsunuz?

icerik.com bünyesinde birçok sektör ve ilgi alanında sipariş alıyoruz. Detayları öğrenmek istiyorsanız, işte içerik sağladığımız konular: Bilim - teknoloji, eğitim - kariyer, e-ticaret - dijital pazarlama, ekonomi - finans, sağlıklı yaşam, moda - güzellik, hobiler, kültür - sanat, sigorta - emeklilik, siyaset - gündem, spor, seyahat - yeme içme, kişisel gelişim, tasarım - mimarlık, yaşam.

Yazarlarınızın konunun uzmanı olduklarından nasıl emin oluyorsunuz?

Yazarlarımızın yetenekleri icerik.com olarak en büyük gücümüz. SEO konusunda eğitimli, konusunun uzmanı yazarları bünyemize katmak önceliğimiz. Yazarlarımızı sisteme dahil ederken onları yakından tanıyor, CV’lerini ve örnek içeriklerini inceliyor, onları mülakatlara çağırıyoruz. Sisteme dahil olduktan sonra da yazar ve editörlerimizi düzenli olarak puanlıyor, yaptıkları işin kalitesinden, intihal yapmadıklarından ve zaman konusunda gösterdikleri disiplinden emin oluyoruz.

İçerik sipariş etmek için izlemem gereken adımlar neler?

Sipariş verme adımlarının nasıl kullanılacağına dair hazırlamış olduğumuz içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Ücretlendirmeyi neye göre belirliyorsunuz?

icerik.com bünyesinde bulunan ürünlerin fiyatlandırmaları, ortalama kelime sayısı ve ihtiyaç duyulan uzmanlık seviyesine göre belirlenmiştir

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Ödemeyi internet üzerinden yapabileceğiniz gibi, yüksek meblağlı siparişleriniz için havale de kabul ediyoruz. Havale ettiğiniz miktarı bakiyene işliyoruz, böylelikle sistem üzerinden kolaylıkla sipariş verebiliyorsunuz.

Ödemeyi peşin mi, yoksa içerik bana ulaştıktan sonra mı yapmalıyım?

Sipariş verdiğiniz içeriğin ücretini, sipariş işleminin sonunda talep ediyoruz. Siz hayallerinizdeki içeriği bize detaylandırdıktan sonra sizi ödeme penceresine yönlendiriyor olacağız. Ödemenizin hemen ardından da projenizde yer alan tüm içerikler, içerik havuzuna aktarılacaktır.

Neden üretilen içeriği puanlamam gerekiyor?

Sipariş ettiğiniz içerik size ulaştıktan sonra bize bir puan vermenizi istiyoruz çünkü sizin memnuniyetiniz her şeyden önce geliyor! Verdiğiniz puanı, size içerik oluşturan yazar ve editörü puanladığımız algoritmamız içinde kullanıyoruz. Puanlama sistemimiz, icerik.com aracılığıyla üretilen içeriklerin kalitesinden, özgünlüğünden ve dakikliğinden emin olmamızı sağlayan en önemli aracımız.

Üretilen içeriği beğenmemem halinde ne oluyor?

Siz ne kadar memnunsanız biz de o kadar mutluyuz! Eğer elinize ulaşan içerikte ufak revizyonlar yapılmasını istiyorsanız, size bu değişiklikleri rica etmeniz için imkan sunuyoruz. Verdiğiniz geri bildirim çerçevesinde editör içeriği tekrar ele alıyor ve biz de sizin içinize sinen bir ürün ortaya çıkarmanın gururunu yaşıyoruz.

İçeriğin revize edilmesini istersem fazladan ücret ödemem gerekiyor mu?

İçerik üzerinde yapılmasını rica ettiğiniz revizyonlar için ek ücret almıyoruz. Editörlerimiz geri bildirimin çerçevesinde içerikte düzenlemeler yapıp, onaylamanız için içeriği size geri yolluyor.

Verdiğim içerik siparişini iptal edebilir miyim?

Verdiğiniz içerik siparişini iptal etmeniz mümkün, ancak bunu, yazarlarımızdan biri verdiğiniz iş üzerinde çalışmaya başlamadan önce yapmanızı bekliyoruz. Eğer verdiğiniz siparişi iptal ederseniz para iadesi yapmıyoruz, ancak ödemiş olduğunuz miktarı bakiye olarak kaydediyor ve sonraki siparişleriniz için kullanmanızı sağlıyoruz.

İstediğim içeriği üretmeniz ne kadar zaman alacak?

Sipariş verdiğiniz içeriği üretme zamanımız ürünün formatına ve ne kadar revizyona ihtiyaç duyulduğuna göre değişebilir. Bunu otomatik olarak hesaplayacak ve içeriğiniz oluşturulmak üzere bir yazar tarafından kabul edildiği an sizlere bildireceğiz.

İçerik sipariş ederken size nasıl bilgiler ve yönergeler sunmam gerek?

Sizin için üreteceğimiz içeriğin kalitesi söz konusuysa, bize sağladığınız detay kadar etkili olabileceğimizi unutmayın! Sipariş verdiğinizde sizden minimum-maksimum kelime sayısı, anahtar kelimeler, içeriğin hangi ilgi alanına girdiği, uzman mı yoksa deneyimli bir yazarın mı yazmasını istediğiniz, görsel kullanılıp kullanılmayacağı, hangi nitelikte bir dil kullanılmasını istediğiniz gibi belli başlı bilgileri doldurmanızı rica edeceğiz. Serbest bıraktığımız açıklama kısmında yazarlarımızın işine yarayacak ne kadar bilgi verirseniz, hayalindeki içeriği üretme ihtimalimiz o kadar yüksek olur.

Üretilen içeriğin SEO dostu olmasını nasıl sağlıyorsunuz?

icerik.com ailesinin en büyük iddiası SEO dostu içerik üretmek! Arkamızda Zeo’nun SEO uzmanlığı var. Yazarlarımızın gerekli SEO becerilerini kazanmaları için eğitimlerden geçmelerini sağlıyoruz.

Üretilen içeriğin özgünlüğünden emin olabilir miyim? Üretilen içeriklerde intihal olmadığından nasıl emin oluyorsunuz?

Özgün olmayan içeriğe asla mahal vermiyoruz! Yazarlarımızın ürettiği her türlü içerik, Copyscape ile intihalsizliğinden emin olunmadığı hâlde elinize ulaşmıyor. Yazarları puanlayan algoritmamız da, Copyscape ile ölçtüğümüz benzerlik oranları az çıkan yazarları ödüllendirecek şekilde tasarlandı.

Yazılı içeriğin yanında görsel kullanılmasını da isteyebilir miyim?

Sipariş verirken, içeriğin içinde görsel kullanımı isteyip istemediğinizi işaretleyebilirsiniz. Kaç tane, ne nitelikte görsel istediğini bize sipariş verirken açıklama kısmında detaylandırmanızı isteyeceğiz.

Sipariş verdiğim içeriğin hangi yazar tarafından üretileceğini nasıl belirliyorsunuz?

icerik.com’dan sipariş ettiğiniz içerikleri, o içeriğin konusu ilgi alanı olan ve o işi yapmak isteyen yazarlar üretiyor. Sistemimizi, yazarlarımızın tutkunu ve uzmanı oldukları konularda içerik üretebilecekleri şekilde tasarladık. İçerik siparişinizi, o içerikle ilgilenebilecek yazarlara gösteriyoruz ve o içeriği yazıp yazmama seçimini onlara bırakıyoruz. Aşkla üretilen kaliteli içeriklerin sırrı da bu!

“Deneyimli” yazar ile “uzman” yazar arasındaki fark nedir?

Her yazarımızın kaliteli içerik ürettiğini biliyoruz, ama uzman seviyesindeki yazarlarımız göz bebeklerimiz. Deneyimli - uzman kategorilerini, yazarların sistem içinde aldıkları puanlara göre belirliyoruz. Hem algoritmamızdan, hem de müşterilerimizden çok yüksek puanlar almış yazarlarımızı “uzman” olarak konumlandırıyoruz. icerik.com bünyesindeki tüm yazarların en azından deneyimli yazarlar olması bizim için çok önemli, giriş seviyesindeki yazarlarla çalışmayarak en üstün kalitede içerik üretme iddiamızın arkasında duruyoruz.

Teslim tarihleri hakkında disiplini nasıl sağlıyorsunuz?

Teslim tarihleri en büyük hassasiyetimiz. Yazar ve editörlerimizi puanlayan algoritmamız da bu hassasiyeti yansıtacak şekilde tasarlandı. Teslim saatlerini geçiren içerik üreticilerimize o iş için hemen 0 puan veriyor, işi sipariş havuzumuza geri aktarıyor ve hızla tamamlanmasını teşvik etmek için yazar komisyonunu arttırıyoruz. Düzenli olarak teslim tarihine hassasiyet göstermeyen içerik üreticileriyle çalışmıyoruz.

Sipariş etmem gereken içerik sayısı için belirli kotalarınız var mı?

Ürünlerimizin büyük kısmında istediğiniz adette sipariş verebilirsiniz. Ancak Twitter, Facebook, LinkedIn ve AdWords içerikleri minimum beşer tane; meta içerikleri ise minimum 20 tane olacak şekilde sipariş vermenizi rica ediyoruz.

icerik.com’u kullanmak ne kadar kolay?

icerik.com arayüzünü işinizi kolaylaştırmak için tasarladık! icerik.com’a üye olduktan sonra sipariş vermeniz, siparişlerinizi takip edip istediğiniz revizyonları belirtmeniz bu pratik arayüz üzerinden kolaylıkla yapabilecekleriniz arasında. Sipariş verme sürecinin ufak detaylarını merak ediyorsanız Nasıl Çalışır? sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sipariş ettiğim içerikler bana hangi formatlarda iletiliyor?

Yazarlarımızın ürettiği içerikleri ister HTML formatında, isteseniz de DOCX formatında indirebilirsiniz.

Sorunlarım olduğunda canlı destek alabiliyor muyum?

Soru ve sorunlarınız için hep sizinleyiz. Size sitemiz üzerinden online canlı destek sağlıyor olacağız.

İçerik üreticilerinizin performansını nasıl ölçüyorsunuz?

İçerik üreten ve düzenleyen yazar ve editörlerimizi hem müşterilerimizden aldığımız geri dönütlerle, hem de algoritmamızın hesapladığı puanlarla değerlendiriyoruz. Puanlama sistemimizdeki üç ana faktör, yazarın işini zamanında bitirmiş olması, yazdıklarının tamamen özgün olması ve ürettiği içeriğin müşteriyi mutlu etmesi. İntihali önlemek için, üretilen içerikleri Copyscape üzerinden inceliyor olacağız, buradaki benzerlik yüzdesi ne kadar azsa yazarın puanı o kadar olumlu etkilenecek. %25’ten fazla benzerlik bulduğumuzda, intihali 0 puanla cezalandırıyoruz. Sipariş verirken belirlediğiniz tüm anahtar kelimeleri kullanmayan yazarları cezalandırıyor, az revizeyle kaliteli işler yapan yazarlarımızı ödüllendiriyoruz. Editör de, içerikler teslim edildiğinde müşteri de, yazarı puanlıyor olacak. Yazarın ve editörün tamamladığı her görev, puanlarına yansıyacak.

icerik.com’u başka kimler kullanıyor?

icerik.com aracılığı ile kaliteli içeriklere ulaşan markalara ana sayfamızdan ulaşabilirsiniz.