icerik.com Blog


2020'de İçerik

2020'de İçerik

Yalnızca geçtiğimiz yılın değil, bizi uzun zamandır tüm gücüyle savuran rüzgârın etkisiyle, 2020’de içerik pazarlamasının ne yöne evrildiğini gözlemlemeye ve anlamaya çalışıyoruz. Farkına vardığımız şeyler bize şunu söylüyor: “Hayatta kalmak için kullanıcını senaryonun başına koymalısın.”

İnternetin Tarihi

İnternetin Tarihi

Günümüzde internet günlük hayatta en çok kullanılan iletişim ağıdır. Telefonlar, bilgisayarlar, akıllı ev sistemleri hatta buzdolabımız bile bu iletişim ağının bir parçasıdır. Bu iletişim ağı sayesinde dünyanın diğer ucundaki bir insana bile erişebilmemiz mümkün. Peki nedir bu internet?

İşleri Ertelememenin Yolları: Neden Erteleriz?

İşleri Ertelememenin Yolları: Neden Erteleriz?

Bir şeyleri tamamlamak için son günü beklemek oldukça tehlikeli bir kumar olabilir. İşlerimizi son günde tamamlayabileceğimizi düşündüğümüz için mi yoksa o işlere dair endişelerimiz olduğu için mi erteleriz? Yoksa başka sebeplerimiz mi var? Sebebi ne olursa olsun, bu yazımızda işlerimizi biriktirmeden onları daha iyi tamamlamak için bazı adımları göreceğiz.

 Sevilen Bir Marka Olmak

Sevilen Bir Marka Olmak

Zor iş; bir marka kalbinizi kazanabildiyse ne mutlu ona! Peki markanın bu sevgiyi ve sadakati kazanmasını nelere bağlı? Cevaplar, "Lovemark" kavramını detaylarıyla incelediğimiz yazımızda.

Kullanıcı Kitlenizi Büyütmenin 5 Adımı

Kullanıcı Kitlenizi Büyütmenin 5 Adımı

Kullanıcı kitlenizin artması demek sizin artık 100 değil 1000 kişiye hitap etmeniz, 1000 kişi tarafından bilinmeniz ve 1000 kişiye ulaşabilmeniz demektir. Bu yüzden de birçok marka için önemli bir etmendir. Peki kullanıcı kitlenizi nasıl artırabilirsiniz? Gelin konuyu 5 adımda inceleyelim.

Marka Kimliği Nedir?

Marka Kimliği Nedir?

Marka kimliği nedir? Neden gereklidir? Nasıl Oluşturulur? Logonun ve hedef kitleyi tanımanın önemi nedir? Sorularına verdiğimiz yanıtlar ile etkili marka kimliği oluşturmanın tüm unsurlarını inceliyoruz.